פרופ' פליק וציוותה ערוכים לטפל בכם באמצעות ייעוץ גנטי / ייעוץ גנטי פרטי / ייעוץ אונקגנטי מרחוק באמצעות אפליקציות ייעודיות, מביתכם או מכל מקום שתבחרו

ייעוץ גנטי עד הבית

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  בדיקות גנטיות לפני הריון

  בדיקות גנטיות לפני הריון

  3 בספטמבר 2020

  siteadmin

  אתם בהריון או שוקלים להביא יחד ילד לעולם? מזל טוב!

  אם אתם מתכננים הריון או בתחילת ההיריון, מומלץ לפנות לייעוץ גנטי ולבצע מספר בדיקות – חלקן מיועדות לכלל האוכלוסייה וחלקן תלויות במוצא של בני הזוג (יהודים אשכנזים, תימנים, מרוקאים, דרוזים וכו'). מטרתן של בדיקות גנטיות לפני הריון או במהלכו האלה היא לשלול ככל הניתן סיכונים למחלות גנטיות אצל הצאצאים שלכם, שהן מחלות שעלולות לבוא לידי ביטוי אצל התינוק היות והמטען הגנטי שלו מורכב בעצם מהמטענים הגנטיים של הוריו.

  פרופסור ציפי פליק-זכאי הינה מומחית לרפואת ילדים ולגנטיקה של האדם. פרופסור פליק-זכאי נותנת שירות של ייעוץ גנטי לקראת הריון במקרים הבאים:

  • ייעוץ לזוגות ולמשפחות והכנה לקראת הריון לפי ההיסטוריה המשפחתית האישית של כל אחד מבני הזוג. המלצה על הבדיקות הנדרשות בהריון.
  • ייעוץ לזוגות ומשפחות על פי מוצא בני הזוג – סקר מורחב לנשאות של מחלות גנטיות תורשתיות לפני או בתחילת הריון (פירוט בהמשך).
  • ייעוץ לזוגות עם מחלות תורשתיות במשפחה.
  • ייעוץ במקרה ונמצאו ממצאים בלתי תקינים בבדיקות אולטראסאונד במהלך ההיריון.
  • ייעוץ במקרה של ממצא חריג בבדיקת הסינון לתסמונת דאון (שליש ראשון או שני להריון).
  • ייעוץ במקרה של ממצא חריג בבדיקות סיסי שליה או מי שפיר.
  • ייעוץ במקרה של הפלות חוזרות או בעיות פריון העלולות להיות קשורות לבעיות גנטיות.
  • ייעוץ ובדיקה של ילדים אצלם התגלה איחור התפתחותי מוטורי או שכלי, בעיות ראיה, שמיעה, פרכוסים או כל בעיה רפואית משמעותית שלא הגיעו לגביה לאבחנה ברורה.
  • ייעוץ ובדיקה של ילדים ותינוקות עם מומים מולדים.

  כחלק מתהליך הייעוץ הגנטי, תילקח היסטוריה משפחתית מפורטת ותיערך בדיקה גופנית מקיפה. על פי הנתונים, יומלץ לכם על ביצוע בדיקות נוספות כולל בדיקות גנטיות בהן פרופסור פליק זכאי תדאג לביצוע לקיחת דגימת DNA שלכם (דם או רוק) ועל בסיס תוצאות הבדיקה תייעץ לכם על המשך הטיפול והדרך.

  כמו כן, תקבלו ייעוץ על השלכות אפשריות של תוצאות הבדיקות על בני משפחה וכן ההשלכות של הממצאים על ההריונות הבאים או הריונות של הצאצאים שלכם הן מבחינת האם והן מבחינת העובר/התינוק.

  ניתן לקבל גם מידע מפורט על מחלות גנטיות שונות ולבצע מעקבים.

  פאנל מורחב של בדיקות סקר גנטיות

  מדובר בבדיקה של כ-250 מחלות תורשתיות שכיחות בישראל ובעולם. המחלות הנבדקות מועברות בתורשה שבאה לידי ביטוי רק אם שני ההורים נשאים לאותה מחלה. במצב כזה, קיים סיכון של 25% להעברת המחלה לצאצא.

  במקרה כזה, ניתן יהיה לבצע אבחון טרום לידתי למחלה בבדיקת סיסי שליה \ מי שפיר.

  הפאנל כולל את כל הבדיקות המומלצות ע"י משרד הבריאות (פרט ל-2 מחלות אותן לבדוק ללא תשלום בקופות החולים ובמכונים הגנטיים SMA ו-FRAX).

  ניתן לבדוק אחד מבני הזו ובהתאם לצורך לבדוק את השני, או לבצע במקביל את הבדיקה על שני בני הזוג.

  מספיק לבצע את הבדיקה פעם אחת לכל ההריונות של בני הזוג.

  ניתן לבצע את הבדיקה גם לפני שידוך \ נישואין.

  בדיקת סיסי שליה \ מי שפיר

  פרופסור פליק מייעצת לקראת ביצוע הבדיקה – כדאיות ביצוע, מה ניתן להשיג באמצעות הבדיקה, הסיכונים שבבדיקה ובנוסף ייעוץ על סוגי הבדיקות שהבדיקה הנ"ל מאפשרת לבצע: קריוטיפ, צ'יפ גנטי וריצוף אקסום כולל הסבר מפורט והיתרונות והחסרונות של כל בדיקה.

  ליצירת קשר

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם


   בדיקות גנטיות לפני הריון

   ככל שמערכת היחסים הזוגית שלכם, הולכת וצוברת תאוצה, כך שאלות מורכבות יותר בנוגע לחיים המשותפים שלכם עולות על הפרק. אם בעבר לא הייתה לכם אפשרות לקחת החלטות על בסיס ידע ברור ורציונל מדעי, היום התמונה שונה לגמרי. ככל שהמדע הלך והתפתח, הציבור הרחב קיבל יותר ויותר אפשרויות להשיג מידע על מבנה הגנום האנושי וכך לקבל תמונה מלאה של ההסתברות לבעיות גנטיות. והיום, יותר מאי פעם חלקים נרחבים בחברה הישראלית בוחרים לבצע בדיקות גנטיות לפני הריון, על מנת להבין מהם הסיכויים לפגמים גנטיים בקרב התינוק. פרופ' ציפי פליק-זכאי מלווה זוגות צעירים בתהליכי בדיקות גנטיות לפני הריון, ומחזיקה בשנים רבות של ניסיון בתחום – כמו גם היכרות עם מגוון רחב מאוד של אפשרויות לבדיקות גנטיות שניתן לבצע אצל שני בני הזוג במטרה להקטין את הסיכון למחלות גנטיות אצל ילדיכם.

   ביצוע בדיקות גנטיות לפני הריון – החלטה אישית שחשוב לקחת בחשבון

   בתור זוג צעיר, במיוחד אם אתם נמצאים בשלבים של מיסוד מערכת היחסים ותקופת "ירח הדבש" של מערכת היחסים שלכם, קשה מאוד לתת מקום למחשבות על מחלות ופגמים גנטיים, שעלולים להקשות על תהליך הקמת המשפחה שלכם. החששות מהתחום הגנטי הם ברורים, מובנים ולחלוטין טבעיים. אך יחד עם זאת, אינכם רוצים להיות שאננים ואחר כך להרגיש שלקחתם את החלטות מבלי למצות את האפשרויות העומדות לרשותכם כדי להבטיח במידת האפשר שיוולדו לכם ילדים בריאים.

   ואכן, קו המחשבה הזה מוביל זוגות צעירים רבים לפנות לעזרת המדע, לביצוע בדיקות גנטיות לפני הריון. הבדיקות מבחינה פרקטית, הן בדיקות קלות לביצוע, המתבססות על דגימת דם או רוק. קבלת התוצאות עשויה לארוך מספר שבועות (6-8 שבועות). לעיתים גם יש צורך להמשיך ולבדוק את בן הזוג כך שהתהליך כולו עשוי לארוך שבועות ארוכים. פענוח הבדיקה יגלה לכם מה הם הסיכונים ומה הם הסיכויים להיתכנות בעיות גנטיות שונות אצל העוברים שלכם, בהתאם להרכב הגנים של שני בני הזוג.

   לעיתים לתוצאות הבדיקות השפעה ישירה עבור בני הזוג על אופן תכנון ההיריון (השגת הריון ספונטני או ביצוע אבחון טרום השרשתי). ועל כן החשיבות של ביצוע בדיקות אלה לפני תכנון ההיריון. אתם יכולים לבחור להביא ילדים לעולם בכל דרך בה אתם חפצים. אבל, ברגע שיש לכם את כל המידע מול העיניים, ההחלטות שאתם לוקחים הן החלטות מושכלות, אחראיות ושקולות.

   בדיקה גנטית לפני הריון בדיסקרטיות מוחלטת

   כשבוחרים לפנות לביצוע בדיקות גנטיות לפני הריון, חשוב מאוד לשמור על רמה גבוהה מאוד של דיסקרטיות עד לקבלת התוצאות. זהו עניין אישי מאוד ורצוי לא לערב עוד גורמים בתהליך לפני שיש לכם מסקנות ברורות. ולכן, חשוב לפנות לעזרת צוות מיומן ומנוסה בתחום, כמו הצוות המקצועי של מרפאת פרופ' ציפי פליק-זכאי. אנו נסייע לכם לקבל את המידע הדרוש לכם בחשאיות.

   בדיקות גנטיות בהריון

   הריון הינו אירוע מרגש ומורכב בחייה של כל אישה. החל מהשלבים של תכנון ההיריון ועד למועד הלידה עצמה, עלייך לחשב בזהירות את צעדייך ולהתייחס אל הגוף שלך בצורה שונה מכל מה שהתרגלת במשך השנים. בנוסף, עליך לעשות כל מאמץ כדי לקבל מידע מדויק על גורמי סיכון שיכולים לפגוע בבריאותו של העובר שלך, ואותם את צריכה לברר בהקדם האפשרי. בעידן המודרני, הדרך הטובה ביותר לבחון את הבריאות של העובר היא על ידי ביצוע שורת בדיקות גנטיות בהריון. היכולת של צוות המרפאה של פרופ' ציפי פליק-זכאי להעניק לך מידע חיוני ומדויק על הסיכון למחלות גנטיות אצל ילדייך, יאפשר לך לקחת את ההחלטות הנכונות ביותר למצב הרפואי של העובר שלך בהווה ובעתיד לבוא.

   ביצוע בדיקות גנטיות בהריון – מה חשוב לדעת?

   ניתן לחלק את הבדיקות הגנטיות בהריון למספר קבוצות –

   1. בדיקות גנטיות של ההורים – מדובר בבדיקת דם או רוק פשוטה שאותה עובר אחד מבני הזוג ובהתאם לתוצאה, במקרים מסוימים בדיקת בן הזוג השני, או לחילופין בדיקת שני בני הזוג במקביל, במטרה לאתר נשאות למחלה גנטית אצל שני בני הזוג העשויה להוביל לסיכון ללידת ילד עם מחלה גנטית קשה. ניתן לבצע היום בדיקות סקר גנטיות מורחבות לשלילת למעלה מ300 מחלות תורשתיות קשות חשוכות מרפא.
   2. בדיקות גנטיות של העובר – ניתן לבצע בדיקות גנטיות לעובר באמצעות בדיקות פולשניות כגון סיסי שליה / מי שפיר במקרים הבאים: נשאות משותפת של שני בני הזוג למחלה תורשתית רצסיבית, נשאות של האישה למחלה תורשתית בתאחיזה לכרומוזום X, היסטוריה רפואית של מחלה תורשתית ידועה אצל אחד מבני הזוג , ממצאים חריגים בבדיקות US בהריון, תשובות חריגות באחת מבדיקות הסקר הביוכימיות המיועדות לאבחן מומים מולדים ו/או סיכון לתסמונת דאון, גיל האישה מעל גיל 35 שנים, במקרה של תשובה לא תקינה בבדיקה פולשנית שבוצעה בהריון קודם, חשיפה לתרופות או לזיהומים ויראליים במהלך ההיריון. בהתאם לתוצאות הבדיקות הגנטיות שבוצעו לעובר, קבלת החלטות מושכלות לגבי המשך או הפסקת ההיריון.

   3. בדיקות גנטיות לתוצרי הפסקות הריון – במקרים של הפסקות הריון על רקע מום שאותר בבדיקות האולטרה סאונד בהיריון, ניתן לבצע בדיקות גנטיות על חומר שנשמר מהפסקת ההיריון וזאת על מנת להעריך במדויק במידת האפשר את הסיכון להישנות המום שאותר בהריון שהופסק גם בהריון הנוכחי.

   את ההחלטות הכי חשובות, צריך לבסס על מידע אמין

   קחו אחריות על תהליך הקמת המשפחה שלכם, זה לגמרי בידכם!  היכולת שלכם לבצע מגוון רחב מאוד של בדיקות גנטיות, ולקבל הסבר אמין ומקצועי על משמעות התוצאות, בעזרת פרופ' ציפי פליק-זכאי, היא יכולת קריטית וחיונית. צוות המרפאה יעשה הכל על מנת לאפשר לכם לבצע ולעבד את תוצאות הבדיקות, בצורה המקצועית והמתקדמת ביותר.

   בדיקות סקר גנטיות

   מבחינה ביולוגית וגנטית, אחת הדרכים הכי טובות להבין מה הוא מבנה הגנום של כל בני המשפחה שלכם, בהווה ואפילו בעתיד, הוא על ידי בדיקות גנטיות מקצועיות. ישנן דרכים רבות, במסגרת המדע המודרני, לבדוק את הרצף גנטי ולעבד את התוצאות להסתברות למחלות מסכנות חיים או לבעיות שיכולות להשפיע על איכות החיים של עובר או האדם הנבחן. אחת הדרכים הטובות ביותר לקבל את המידע הזה, היא על ידי ביצוע בדיקות סקר גנטיות – בהתאם לצרכים שלכם. כך גם תוכלו להבטיח שיש לכם ביד את המפרט הדרוש, לקבל החלטות אחראיות. ניתן להגיע ליעוץ גנטי פרטני ולבצע את הבדיקות אצל צוות המרפאה של פרופ' ציפי פליק-זכאי, לכל מטרה ובכל שלב של החיים, בצורה מקצועית ובדיסקרטיות מלאה.

   בדיקות סקר גנטיות – עושים שימוש במדע, לטובת החיים שלכם

   היכולת של המדע המודרני להעניק לנו את איכות החיים הטובה והמיטיבה, מבוססת במידה בלתי מבוטלת על קיומן של בדיקות סקר גנטיות, המותאמות לצרכים שונים של הלקוח. בין שמדובר על בדיקות סקר לגילוי פגמים גנטיים לפני ההיריון הראשון ובין שמדובר על בדיקות לגילוי מוקדם של מחלות תורשתיות, ובין שמדובר בבדיקות סקר לגילוי הסיכון שלכם למחלות ממאירות (סרטן), עליכם להשקיע מאמצים על מנת להבטיח את איכות החיים ותוחלת החיים שלכם. בדיקות סקר גנטיות מתבססות על האפשרות להבחין באי-סדרים או בשינויים במבנה הגנום של אדם אחד, על בסיס היכרות עם מבנים תקינים בקרב אנשים בריאים. למן הרגע בו ניתן לראות שינוי בהרכב הגנים או איזורים שבהם הגנים המרכיבים את הגנום, ניתן להסיק בסבירויות משתנות, אילו תופעות עתידות להתקיים אצלכם או אצל צאצאיכם/הוריכם וכו, ומה תהיה מידת החומרה שלהן. כך, במקרים רבים ניתן לגלות אצל נשים בהריון מהי הסבירות של תופעות כמו אוטיזם או פיגור שכלי אצל העובר, ולאפשר לאישה לקחת את ההחלטות בהתאם ליכולות ולאמונות האישיות שלה. זוהי אחת הבדיקות החשובות ביותר שעליכם לבצע, כדי לברר אם קיים סיכוי סביר לקיומם של פגמים גנטיים או בעיות תורשתיות בקרב המשפחה שלכם.

   סקר גנטי לפני הריון או בתחילתו : אל תחששו לשאול – אלו החיים שלכם

   בדיקות הסקר הגנטיות המומלצות לבצוע לפני או בתחילת ההריון ואשר חלקן ממומנות של ידי משרד הבריאות הינן בדיקות דם המבוססות על שילוב המוצאים של שני בני הזוג שמטרתן לאתר זוגות בריאים שעשויים להיות בסיכון יתר ללידת ילדים חולים במחלות תורשתיות חמורות (מחלות קשות, חשוכות מרפא וששכיחותן באוכלוסייה גבוהה).

   בדיקות אלו מומלצות לכל הזוגות המתכננים הריון או הנמצאים בהריון, גם אם אין במשפחות משני הצדדים היסטוריה של חולים במחלות אלו. רצוי לבצע את בדיקות הסקר הגנטיות לפני ההיריון הראשון ולהתעדכן לפני או בתחילת כל הריון חדש לגבי בדיקות נוספות שמומלץ להשלים.

   בכל המחלות הנבדקות, פרט לתסמונת X שביר ומחלת דושן המועברות על ידי האם בלבד, הכרחית נשאות אצל שני ההורים לאותה מחלה כדי שיהיה סיכון (25%) לילד חולה. לכן, אם אחד ההורים נבדק ולא נמצא אצלו שינוי בגן, הרי שהסיכון לילד חולה הוא קטן ביותר ואין המלצה לבדיקת ההורה השני לאותה מחלה.

   חשיבות הביצוע של סקר גנטי לפני הריון

   מאחר ומוכרות כיום בעולם בכלל ובישראל בפרט, מספר רב של מחלות גנטיות נוספות שאינן כלולות בבדיקות הסקר הגנטיות בישראל, קיימת גם אפשרות לבצע בדיקת דם/רוק באופן פרטי לצורך בדיקת סקר גנטית מורחבת לכ-300 מחלות שונות ויותר (כתלות בחברה המבצעת) שמטרתה להפחית את הסיכון להולדת ילדים חולים.

   למענה מקצועי בנושא, ניתן לפנות אל פרופ' ציפי פליק-זכאי.

   בדיקות סקר גנטיות למחלות קשות: המפתח להצלת חיים

   בדיקות סקר גנטיות למחלות סרטן למיניהן יבדקו את רצף הד.נ.א. שלכם בחיפוש אחר שינויים וטעויות בקוד הגנטי אשר מעמידים אתכם בסיכון גבוה לפתח מחלות ממאירות.

   ידע זה מאפשר לכם ולרופא המטפל שלכם לבנות עבורכם תכנית מעקב מותאמת אישית למניעה ו/או לאיתור מוקדם ככל האפשר של מחלת הסרטן מה שמבטיח סיכוי גבוה יותר לריפוי מלא.

   למענה מקצועי בנושא, ניתן לפנות אל פרופ' ציפי פליק-זכאי.

   ייעוץ גנטי בהריון

   אחד מאירועי השיא בחייו של כל זוג צעיר, הוא תקופת ההריון והחודשים שלאחר הלידה. מבחינה מסוימת זו היא התקופה שבה יש לכם אפשרות להנות מהרגעים הקטנים ולנצל את הזמן על מנת לזכות בזמן איכות זוגי מושלם. יחד עם זאת, ההריון פעמים רבות עשוי להיות רווי אתגרים בריאותיים לאם ולתינוק, מה שהופך את החודשים הללו למורכבים מאוד. על מנת להפחית את רמות הלחץ ולהתכונן כראוי לבואו של התינוק, הורים רבים בוחרים להשקיע מאמצים רבים ולפנות אל שירותי ייעוץ גנטי בהריון, אצל פרופ' ציפי פליק-זכאי, כדי לקבל ולבחון סיכונים למחלות תורשתיות שונות.

   למה לפנות אל ייעוץ גנטי בהריון

   הפנייה אל שירותי ייעוץ גנטי בהריון יכולה להיות ההחלטה הנכונה והאחראית ביותר מבחינתם של הורים רבים, מפני ש:

   1. רצוי להבטיח שהילד שלכם יגדל להיות אדם בריא. כמובן שאם מדובר על מחלות תורשתיות אותן הוא נושא, הרפואה המודרנית יכולה להעניק לכם פתרונות והדרכה כדי שתוכלו לגדל את הילד ולהביאו לפוטנציאל המקסימלי שלו, ולאפשר לילד לחיות ברמת החיים הגבוהה ביותר שניתן לחשוב עליה.
   2. לטפל בבעיה במידת האפשרי. במקרים מסוימים, הרפואה המודרנית יכולה לאפשר לכם לקבל פתרונות לבעיות גנטיות, גם אם אתם עדיין נמצאים בשיאו של ההריון. ועל כן את התוצאות של שירותי ייעוץ גנטי בהריון אפשר להעביר אל רופא מומחה ומשם לפנות לטיפול המתאים.
   3. להבין איזה בדיקות גנטיות עליכם לבצע כדי להביא צאצאים בריאים לעולם. התהליך עלול להיות ממושך ולהניב תוצאות מורכבות שיחייבו עצה מקצועית ואוזן קשבת כדי לחשוב על העתיד של המשפחה שלכם בצורה קצת אחרת. בין שמדובר על טיפולים שונים, הפריות מבחנה, או תרומת ביצית/זרע, אינכם רוצים לסכן את הילדים העתידיים שלכם אלא לפעול כך שיוולדו לכם ילדים בריאים.

   אל תשמרו לעצמכם את החששות – תפעלו לטפל בבעיה

   ייעוצים גנטיים בהריון ניתנים במספר רב של נושאים, כגון: ממצאים חריגים בבדיקות US בהריון, תשובות חריגות באחת מבדיקות הסקר הביוכימיות המיועדות לאבחן מומים מולדים ו/או סיכון לתסמונת דאון, גיל האישה מעל גיל 35 שנים לשקילת האפשרות של אבחון טרום לידתי בסיסי שליה/ מי שפיר, במקרה של תשובה לא תקינה בבדיקת מי שפיר או בבדיקת סיסי שליה, במקרה של חשיפה לתרופות או לזיהומים ויראליים במהלך ההריון, במקרה של נשאות למחלה תורשתית במסגרת בדיקות הסקר הגנטיות למחלות תורשתיות, היסטוריה רפואית של מחלה תורשתית ידועה אצל אחד מבני הזוג או במשפחה המורחבת, היסטוריה רפואית של לידת תינוק עם מום מולד ו/או מחלה גנטית כלשהיא או הפסקת הריון על רקע מום מולד ו/או מחלה גנטית ולזוג המעוניין בהכוונה לבדיקות גנטיות.

   מטרת הייעוץ הגנטי בהריון

   מטרת הייעוץ הגנטי בהריון לעזור למטופלים להבין את משמעות תוצאות הבדיקות שבוצעו בהריון, להעריך את הסיכון לבעיה רפואית אצל העובר הנוכחי ובהריונות עתידיים שלהם ו/או אצל בני משפחתם, להמליץ על בדיקות רלוונטיות בהריון וכמו כן לסייע להם בתהליך מושכל של קבלות החלטות בנוגע לבריאות ילדיהם.

   למענה מקצועי בנושא, באוירה חמה ותומכת, ניתן לפנות אל פרופ' ציפי פליק-זכאי.

   שאלות תשובות

   מתי כדאי לערוך בדיקות גנטיות?

   מומלץ לערוך את הבדיקות הגנטיות טרם הכניסה להריון משום שכך ניתן לגלות האם ישנו סיכוי להריון בסיכון גבוה לעובר בעל מומים וכך לקבל החלטות מראש לגבי הכניסה להריון. יחד עם זאת ניתן לערוך את הבדיקות גם במהלך ההריון.

   האם שני בני הזוג צריכים לעשות בדיקות גנטיות?

   הבדיקות הגנטיות הן לא חובה אולם יש לקחת בחשבון כי המטען הגנטי של העובר הוא שילוב של שני בני הזוג ולכן במידה והתקבלה ההחלטה לעשות בדיקות אלו כדאי לבדוק גם את האם וגם את האב. מומלץ להתייעץ עם גניטיקאי בנוגע לביצוע הבדיקה.

   למה לבחור בפרופ' ציפורה פליק זכאי?

   פרופ' ציפורה פליק זכאי הינה יועצת גנטית מומחית ובעלת ניסיון של שנים בתחום. פרופ' זכאי לאחר שנות התמחות במעבדות גנטיקה מובילות בארה"ב ניהלה את המעבדה הגנטית בבי"ח בני ציון ואח"כ הקימה והינה מנהלת גם כיום את המכון לגנטיקה של האדם במרכז הרפואי לגליל בנהריה.

   עוד בנושא

   מתן ייעוץ גנטי לפני טיפולי פוריות ותרומת ביצית או תרומת זרע

   לפני התחלת תהליך טיפולי פוריות או תרומת ביצית/תרומת זרע, הכרחי לפנות לייעוץ גנטי. בייעוץ הגנטי, תילקח היסטוריה רפואית ומשפחתית מלאה, יוערכו סיכוני ההישנות למחלות שונות ויומלץ על בדיקות גנטיות מתאימות ורלוונטיות על פי ההיסטוריה הרפואית וכן על בדיקות סקר גנטיות כלליות מתאימות, כך שניתן יהיה לקבל החלטות מושכלות על בסיס ידע. נוכל לעזור לכם בבחירת התורם/מת המתאים/מה לגבי יעוץ מרחוק: אני מציעה להוסיף את...
   קרא עוד

   בדיקה גנטית לסרטן

   שינויים גנטיים הם חלק בלתי נפרד מההתפתחות של חיים, בכל צורה שהיא, על פני כדור הארץ. אבל, בהתאם לסביבת החיים ולאורח החיים שאנו חיים, נצפים יותר ויותר שינויים גנטיים שלא מתקבלים בצורה טבעית בגוף והם בסופו של יום יכולים להיות כר פורה להתפתחותם של תאים סרטניים המסכנים את הגוף. יש כל מיני סיבות שבגללן אנו עשויים להתמודד עם התפתחותם של...
   קרא עוד

   קבלת ייעוץ גנטי בנוגע למחלת הסרטן

   ברוב המקרים סרטן היא מחלה אקראית, אולם בחלק מהמקרים קיים שינוי גנטי המגביר את הסיכון לסרטן ועובר בתורשה מדור לדור.  קיימים מספר גורמים המעלים את הסיכון לסרטן על רקע תורשתי: מספר רב של פרטים המציגים מחלה ממאירה באותה משפחה, המחלה מופיעה בגיל צעיר ועוד. מוכרים מספר גנים הקשורים לסיכון מוגבר להתפתחות מחלת הסרטן. השכיחים הם גנים הקשורים לסרטן השד, שחלה והמעי.  יעוץ...
   קרא עוד
   חברה לשיווק דיגיטלי חברה לשיווק דיגיטלי
   Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support