פרופ' פליק וציוותה ערוכים לטפל בכם באמצעות ייעוץ גנטי / ייעוץ גנטי פרטי / ייעוץ אונקגנטי מרחוק באמצעות אפליקציות ייעודיות, מביתכם או מכל מקום שתבחרו

ייעוץ גנטי עד הבית

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  בדיקה גנטית לסרטן

  בדיקה גנטית לסרטן

  3 בספטמבר 2020

  siteadmin

  שינויים גנטיים הם חלק בלתי נפרד מההתפתחות של חיים, בכל צורה שהיא, על פני כדור הארץ. אבל, בהתאם לסביבת החיים ולאורח החיים שאנו חיים, נצפים יותר ויותר שינויים גנטיים שלא מתקבלים בצורה טבעית בגוף והם בסופו של יום יכולים להיות כר פורה להתפתחותם של תאים סרטניים המסכנים את הגוף. יש כל מיני סיבות שבגללן אנו עשויים להתמודד עם התפתחותם של תאים סרטניים, אבל באופן עקרוני, ההתמודדות עם המחלה לאחר התפרצותה, היא מורכבת מאוד ומחייבת השקעת מאמצים כבירים מצד המטופל והרופאים. ועל כן, האפשרות לבצע בדיקה גנטית לסרטן, מלווה ביעוץ גנטי אצל פרופ' ציפי פליק-זכאי, יכולה לסייע לכם להבין מה הם הסיכונים לכם ובני משפחתכם לפתח חלילה מחלת סרטן, כיצד ניתן להבטיח גילוי מוקדם של המחלה שהינו מפתח להחלמה מהירה, ומהן הדרכים הטובות ביותר עבורכם להתמודד עם המחלה. מעבר לכך, נדגיש כי ניתן לבצע את הליך הייעוץ מכל מקום בארץ, באמצעות אפליקציות יעודיות לטלרפואי.

  פרופ' ציפי פליק-זכאי מוכרת להחזרים של ביטוחים משלימים של כל הקופות וגם ביטוחים פרטיים.

   

  מתי חיוני לבצע בדיקה גנטית לסרטן?

  האפשרות לבצע בדיקה גנטית לסרטן היא ראלית כמעט לכל אחד ואחת מאיתנו. יחד עם זאת, ישנם מצבים בהם חשוב לבצע את הבדיקה ויפה שעה אחת קודם:

  1. אם אתם נמצאים בקבוצת סיכון, בשל גידולים סרטניים אצל קרובי המשפחה שלכם מדרגה ראשונה. במקרים בהם אחד מבני המשפחה הקרובים אליכם, חלה או חולה בסרטן, אתם צריכים להבין מה הוא הפרופיל הגנטי המשפחתי, והאם גם אתם עשויים להיות חשופים למחלה בצורה כזו או אחרת.
  2. במידה ואתם חיים אורח חיים מסוכן או נמצאים בחשיפה גבוהה לרמות משתנות של קרינה. בין אם מדובר על חלק מהמשימות שלכם במקום העבודה או סתם הרגלי חיים לא בריאים, אם אתם נמצאים בקרבת קרינה באופן קבוע, עשן, חומרים כימיים ואחרים, עישון פסיבי, קרינת שמש, שווה להבין מהן ההשפעות של החשיפה לחומרים המסוכנים על המבנה הגנטי של הגוף שלכם ובהתאמה לשנות את ההתנהגות היום-יומית שלכם. באם אתם נחשפים בעבודה לחומרים מסרטנים, חשוב להבין כיצד יש להגן על עצמכם.
  3. אם חליתם בעבר בסרטן ואתם רוצים להבין מה הסיכונים לעתיד. אמנם תמיד תהיו בקבוצת סיכון, שכן אי אפשר להבטיח שהמחלה לא תחזור, אבל חשוב לבחון מהם הסיכויים להשנות המחלה, אילו אזורים בגוף עשויים להיות פגיעים יותר למחלה, ומהם האמצעים היעילים ביותר למנוע את המחלה או לאתר אותה הכי מוקדם שאפשר.

   

  היסטוריה משפחתית היא עילה מספקת לביצוע בדיקה גנטית לסרטן – לכו להיבדק!

  רוב מקרי הסרטן אינם על רקע תורשתי אלא על רקע שילוב של גורמים סביבתיים וגנטיים אשר ביחד גורמים להתפתחות סרטן אולם כ -5-10% מהמקרים הינם על רקע גנטי-תורשתי. הסיכוי לגורם תורשתי עולה ככל שיש ריבוי פרטים חולי סרטן במשפחה, כאשר גיל הופעת המחלה מוקדם, שילוב של ממאירויות באותה משפחה, ואם למחלה יש מאפיינים ייחודיים. במקרים אלו הסיכון להישנות המחלה באותה משפחה גבוה יותר.

  בייעוץ האונקוגנטי נאסף מידע על המחלה אצל הנבדק ו/או בקרב בני המשפחה. בהתאם לכך מחושב הסיכון לחלות בסרטן אצל אותו פרט ואצל בני משפחתו. ניתנות המלצות הן לגבי הבירור הגנטי הנדרש והן לגבי המלצות להמשך מעקב רפואי. אבחון גנטי מתאים עשוי להביא לגילוי מוקדם של סרטן, להתאמת טיפול, להתאמת תוכנית מניעה ולאיתור בני משפחה בריאים נוספים הנמצאים בסיכון לפתח מחלות ממאירות ומתן המלצות עבורם על מעקב צמוד לצורך איתור מוקדם של סרטן.

  הבירור הגנטי כולל בדרך כלל בדיקת דם המשמש לבדיקת שינויי רצף נפוצים במספר גנים שכיחים הקשורים בסיכון לפתח מחלות ממאירות שונות. בנוסף ניתן לבצע פאנל מורחב למספר רב של גנים הקשורים בסיכון למחלות ממאירות בו מתבצע ריצוף של הגנים לצורך זיהוי שינויים ברצף הגנטי של הנבדק שהינם מולדים וקשורים בנטייה תורשתית לפתח מחלות ממאירות. חלק מהבדיקות הינן בסל הבריאות וחלק ניתן לבצע במימון עצמי באמצעות מעבדות המתמחות בכך בארץ ובחו"ל.

  למענה מקצועי בנושא, באוירה חמה ותומכת, ניתן לפנות אל פרופ' ציפי פליק-זכאי, אשר מוכרת להחזרים של ביטוחים משלימים של כל הקופות וגם ביטוחים פרטיים.

   

  בדיקה גנטית לסרטן - פרופ' ציפורה פליק זכאי

   

  שאלות תשובות

  באילו מקרים יש צורך לבצע בדיקה גנטית לסרטן?

  בדרך כלל ישנם נשי מקרים מרכזיים בהם נרצה לערוך בדיקה גנטית לסרטן. הראשון, כאשר ברצוננו לבדוק את הסיכויים של אדם שאינו מאובחן במחלה לחלות, והשני עבור אדם שאובחן כחולה בסרטן ורוצים להתאים לו טיפול מתאים. כמו כן במקרה של חולה מאובחן לבדוק את הסיכויים לאיתור בני משפחה והסיכויים שלהם לחלות.

  מה זה אומר יועץ אונקוגנטי?

  יועץ אונקוגנטי הינו רופא מומחה בתחום הגנטיקה אשר תפקידו לבחון הימצאות שינויים ברצף הגנטי אשר עלולים לגרום להתפתחות סרטן.

  מדוע להגיע לייעוץ ובדיקה גנטית אצל פרופ' ציפורה פליק זכאי?

  פרופ' ציפורה פליק זכאי בעלת רזומה עשיר בתחום הגנטיקה, לאחור שנות התמחות בארץ ובחו"ל, ניהול והקמה של מעבדות גנטיקה מובילות. פרופ' זכאי תעניק לכם שירות ייעוץ מקצועי ביותר באופן רגיש ודיסקרטי.

  ליצירת קשר

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם


   עוד בנושא

   בדיקות גנטיות לפני הריון

   אתם בהריון או שוקלים להביא יחד ילד לעולם? מזל טוב! אם אתם מתכננים הריון או בתחילת ההיריון, מומלץ לפנות לייעוץ גנטי ולבצע מספר בדיקות - חלקן מיועדות לכלל האוכלוסייה וחלקן תלויות במוצא של בני הזוג (יהודים אשכנזים, תימנים, מרוקאים, דרוזים וכו'). מטרתן של בדיקות גנטיות לפני הריון או במהלכו האלה היא לשלול ככל הניתן סיכונים למחלות גנטיות אצל הצאצאים שלכם, שהן...
   קרא עוד

   מתן ייעוץ גנטי לפני טיפולי פוריות ותרומת ביצית או תרומת זרע

   לפני התחלת תהליך טיפולי פוריות או תרומת ביצית/תרומת זרע, הכרחי לפנות לייעוץ גנטי. בייעוץ הגנטי, תילקח היסטוריה רפואית ומשפחתית מלאה, יוערכו סיכוני ההישנות למחלות שונות ויומלץ על בדיקות גנטיות מתאימות ורלוונטיות על פי ההיסטוריה הרפואית וכן על בדיקות סקר גנטיות כלליות מתאימות, כך שניתן יהיה לקבל החלטות מושכלות על בסיס ידע. נוכל לעזור לכם בבחירת התורם/מת המתאים/מה לגבי יעוץ מרחוק: אני מציעה להוסיף את...
   קרא עוד

   קבלת ייעוץ גנטי בנוגע למחלת הסרטן

   ברוב המקרים סרטן היא מחלה אקראית, אולם בחלק מהמקרים קיים שינוי גנטי המגביר את הסיכון לסרטן ועובר בתורשה מדור לדור.  קיימים מספר גורמים המעלים את הסיכון לסרטן על רקע תורשתי: מספר רב של פרטים המציגים מחלה ממאירה באותה משפחה, המחלה מופיעה בגיל צעיר ועוד. מוכרים מספר גנים הקשורים לסיכון מוגבר להתפתחות מחלת הסרטן. השכיחים הם גנים הקשורים לסרטן השד, שחלה והמעי.  יעוץ...
   קרא עוד
   חברה לשיווק דיגיטלי חברה לשיווק דיגיטלי
   Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support